У Хорватії знайшли бронзовий шолом часів греко-перських воєн

Вкрай рідкісний бронзовий греко-іллірійський військовий шолом, який використовувався в Греції під час греко-перських воєн, був знайдений в гробниці в хорватській Далмації

Про це повідомляє НВ.

Вражаюча знахідка була зроблена у 2019 році під час дослідження в печерній гробниці Закотарац, розташованої на півострові Пелешац в південній Далмації.

Гробниця належала грецькому воїну, похованому приблизно у 4 столітті до нашої ери.

 
Шолом знайдено у 2019 році. Дослідження опубліковане на сайті Archaeology News Network у листопаді 2020 року

Форма культового шолома з відкритим обличчям, який археологи вважають особливо рідкісною знахідкою, виникла на Пелопоннесі в VIII і VII століттях до нашої ери.Цей особливий стиль шолома, який протягом століть став культовим головним убором грецьких воїнів, вперше було використано етрусками і скіфами. Пізніше він став відомий як іллірійський шолом.

Археологи також виявили в тій же хорватської могилі скарбницю стародавньої зброї, включаючи списи і ножі. Якнайменше, двоє інших людей були поховані разом з воїном, в тому числі жінка, у якої був виявлений бронзовий браслет.

Серед знахідок були "п'ятнадцять бронзових і срібних фібул (застібок), дванадцять голок, кілька спіральних бронзових прикрас і пінцетів, а також кілька сотень скляних і бурштинових намистин".

Знахідка була зроблена, коли археологи працювали над відновленням пошкодженого кургану. Прямокутний простір кургану становило приблизно 3×2 м. Тіло воїна було поховано в гробниці в напрямку захід-схід, але, на жаль, його кістки, за словами археологів, були знайдені в "досить поганому стані".

Ще одним скарбом, знайденим в могилі, були тридцять ваз переважно грецького походження — хоча дослідники вважають, що вони були виготовлені як аттичними, так і італійськими майстернями. На думку археологів, такі посудини були одними з найдорожчих ваз, виготовлених в той час.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.