АНОНС: Ігорю Сікорському - 130!

З 24 травня 2019 року Музей української діаспори запрошує відвідати оновлену експозицію історико-меморіального виставкового проекту «Наш Сікорський» з нагоди 130-річчя від дня народження видатного українсько-американського авіаконструктора.

Про повідомляє Музей у Фейсбук.

 

У виставкових залах діючої експозиції широкому загалу будуть представлені нові матеріали з приватного зібрання Олександра Крилова – колекціонера, мецената й засновника проекту «Memorabilia», які розкриють сторінки життя й діяльності Ігоря Сікорського американського періоду.

Вперше відвідувачі побачать оригінальні світлини, зроблені 80 років тому в США під час випробування авіаконструктором свого першого американського гелікоптера VS-300.

Фото й документи відкриють історію становлення компанії та перший склад інженерної команди Ігоря Сікорського, створення ним 95 років тому свого першого американського літака S-29-A, який потім був переданий для зйомок у голлівудській кінострічці Говарда Хьюза «Янголи пекла» (1930).

Окремо будуть представлені оригінальні телеграми «Western Union», що розкриють переписку компанії Сікорського з американським представництвом радянської газети «Правда» у 1935 році, а також звіт компанії «Inter-Island Airways Limited» щодо перших перельотів 1935 року на кліпері S-43 (Baby Clipper) з Сан-Франциско до Гаваїв.

Відвідувачі побачать листи-подяки видатному винахіднику від представників Військово-морських сил США та численні видання, присвячені основним американським розробкам авіаконструктора в період з 1923 по 1973 роки.

Унікальним експонатом стане нещодавно віднайдена копія архівного листа Ігоря Сікорського 1933 року до громадського діяча української діаспори США Василя Галича. В ньому авіаконструктор надає обґрунтовану відповідь щодо свого етнічного походження.

Час: 24 травня-26 липня, 10.00-18.00

Місце: Музей української діаспори, вул. Московська, 40-б, м. Київ

Вартість вхідного квитка з 24 травня становитиме 25 грн. (пільговий – 15 грн.).

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.