«Кола на полях», або як спека допомагає археологам робити історичні знахідки. ФОТО

На випалених сонцем полях археологи можуть виявити залишки поселень, іноді навіть кам’яного віку.

Про досвід британських археологів розповідає видання "Свідок" наводячи, як приклад, фото цьогорічних археологічних аєророзвідок.

 Фото: Independent

На фотографіях і відео, зроблених з висоти, чудово видно як відрізняється трава по своєму кольору. Серед тьмяної і жовтої трави виділяються зелені острівці і смуги, які позначають рови чи межі стародавніх міст і споруд.

Фото: Independent

"Аєроархеологи" стежать за візерунками на полях все літо – для них це ідеальний час для роботи. Цьогоріч вони виявили дуже багато поселень, древніх доріг та могильників.

Наприклад, поселення з "круглим" розташуванням в Сент-Іві (відноситься до Залізного віку. Знахідки були також в Йоркширі, Дербіширі, Оксфордширі та ін.

 Фото: Independent

Вчені використовують аерофотозйомку для створення археологічних карт і оцінки значущості виявлених об’єктів. У деяких випадках приймаються рішення про захист історичних об’єктів, які можуть постраждати в результаті оранки земель.

 Фото: Independent

Останній подібний "урожайний" для археологів був 2011 рік, коли знайшли понад 1500 об’єктів.

Нагадуємо, що днями через сильні опади розкопки на Поштовій площі в Києві затопило.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.