АНОНС: У Вінниці презентують дослідження українсько-єврейських стосунків у період Української революції

14 вересня Книгарня "Є", Центр історії Вінниці та видавництво "Дух і Літера" запрошують на презентацію книги Генрі Абрамсона "Молитва за владу: Українці та євреї під час революції 1917-1920".

Про це повідомляє Центр історії Вінниці.

Після краху Російської імперії українці та євреї, подолавши взаємні суперечності, разом працювали над створенням Міністерства єврейських справ у рамках нової Української держави.

Цей сміливий експеримент тривав зовсім недовго – допоки існувала сама незалежна Українська Народна Республіка. Генрі Абрамсон досліджує цей складний період українсько-єврейської історії, показує як складалися міжетнічні стосунки за часів різних українських урядів. Особливу увагу приділено постаті Симона Петлюри і його ставленню до євреїв.

 

Автор книги, Генрі Абрамсон, навчався в Торонтському університеті у відомого професора Павла-Роберта Магочія. 1995 року закінчив докторантуру і став першим випускником кафедри українських студій, хто отримав науковий ступінь з українсько-єврейської історії.
Викладав у Гарвардському, Корнельському, Оксфордському та Єврейському університетах. З 2006 року професор і декан Південного коледжу Тюро (Флорида).

Окрім дослідження українсько-єврейських стосунків та історії антисемітських зображень, Генрі Абрамсон займається також історією ортодоксального юдаїзму, Талмуду і Гаскали. Автор шести книг та багатьох наукових статей, одним із перших почав викладати єврейську історію онлайн.

Презентація відбудеться за участі доктора історичних наук Тетяни Кароєвої. Модеруватиме зустріч директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен

14 вересня (четвер), 18.00 

Місце: Книгарня "Є" (м. Вінниця, вул. Соборна, 89).

Організатори: Книгарня "Є", Центр історії Вінниці та видавництво "Дух і Літера".

Вхід вільний.

У пошуках Костя Щита

На початку 2021 року, гортаючи скановані копії українського щоденника "Свобода", я натрапив на вельми просте пошукове оголошення: людина, яку шукали, була родом з моєї рідної Мерефи. Як згодом стало відомо, цією людиною був Костянтин Мусійович Щит — старшина української армії та тенор Української Республіканської Капели, яскраву історію життя якого впродовж майже сторіччя тримали в таємниці родичі з двох різних частин світу.

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.