"Інтимна історія революції" — нова книга про Євромайдан від професора Єлю

Єльський університет готує до друку книгу "Українська ніч: інтимна історія революції", що присвячена Євромайдану.

Авторкою 336-сторінкової книги є Марсі Шор, інформує сайт видавництва Єльського університету.

Марсі Шор (Marci Shore) працює ад'юнкт-професором історії в Єльському університеті. Вона є автором книг  Caviar and Ashes ("Ікра і попіл") і The Taste of Ashes ("Смак попелу")які здобули нагороди. Значну частину свого життя вона провела у Центрально-Східній Європі.

 Фото: yalebooks.co.uk

Анотація:

"За що варто померти? Поки світ дивився на повстання на Майдані як на епізод геополітики, українці під час надзвичайної зими 2013—2014 років пережили революцію як екзистенційну трансформацію: стирання межі між ніччю і днем, втрату почуття часу, раптове зникнення страху, необхідність приймати рішення.

У цій ліричній та інтимній книзі Марсі Шор звертається до людського обличчя Української революції. Ґрунтуючись на правдивих історіях активістів і солдатів, батьків і дітей, книга Шор об‘єднує захопливі вибори з рефлексіями історика на тему, чим революція є і що означає.

Авторка м’яко ставить свої портрети окремих революціонерів навпроти минулого, як вони його розуміють, і — майбутнього, як вони сподіваються його творити. Цим вона дає урок людської солідарності у світі, нашому світі, де межа між реальністю та вигадкою стирається все більше".

Енн Епплбом, лауреат Пулітцерівської премії, автор книг "Історія ГУЛАГу" та "Залізна завіса: катастрофа Східної Європи", так оцінила книгу:

"Як гід, історик і оповідач Шор демонструє моменти складного вибору, що постали перед українцями, через  майстерне переплетення їхнього особистого досвіду з інтелектуальною, соціальною та політичною історією регіону".

"Блискучий порадник до розуміння революції Майдану в Україні та її наслідків. Шор володіє глибокими знаннями про регіон, його історію та теперішні страждання і пропонує зрозумілу оцінку складної еволюції Східної Європи, яка стоїть перед лицем небезпечної ситуації. Її книга написана добре, чесно й з опорою на глибоку джерельну базу завдяки прямим і проникливим спостереженням фактів безпосередньо на місці подій", вважає Норман Манеа, професор європейських студій імені Френсіса Флауерноя і письменник-викладач Бард-коледжу (Francis Flournoy Professor of European Studies and Writer in Residence).

Вихід книги "Українська ніч: інтимна історія революції" запланований на 3 січня 2018 року

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.