АНОНС: Уперше в центрі Києва реконструктори Армії УНР штурмуватимуть "Арсенал"

У центрі Києва відбудеться реконструкція штурму частинами Армії Української Народної Республіки заводу "Арсенал" в січні 1918 року.

Про це "Історичній правді" повідомили організатори дійства – клуб військово-історичної реконструкції "Повстанець".  

Це буде перша воєнно-історична реконструкція в центрі Києва й перша, присвячена боям Армії УНР.  

 

Реконструкція, відбудеться на історичному місці – площі перед заводом, де безпосередньо мали місце бої в січні 1918-го. Усього буде 30 учасників реконструкції – по 15 з боку республіканців і червоної гвардії.

Сторону УНР представлятимуть умовні 1-ша сотня куреня Січових стрільців під командуванням Романа Сушка і Гайдамацький кіш Слобідської України Симона Петлюри.

Українські військовики зразка січня 1918 року. Військово-історичний клуб "Повстанець" під час зйомок фільму "Поводир"

Повсталий "Арсенал" оборонятимуть збільшовичені частини царської армії та червона гвардія. Імітуватимуть історичну подію максимально наближено до реальності. Організатори анонсують застосування тридюймової гармати та кулеметів тої доби.

Фото барикад навколо заводу "Арсенал", лютий 1918 року

Захід приурочено до 100-річчя початку Української національно-демократичної революції 1917–1921 років, що відзначається цього року.

ДОВІДКА:  

Повстання на заводі "Арсенал" – збройний заколот, організований Київським комітетом більшовицької партії проти Центральної Ради 16–22 січня (29 січня–4 лютого) 1918 року. Повстання охопило крім Печерська також Деміївку, Шулявку та Поділ.

Силами куреня Січових стрільців, Гайдамацького коша Слобідської України та 1-го кінно-гайдамацького полку ім. Костя Гордієнка повстання було придушене. Однак заколот відтягнув на себе чимало українських сил, що прискорило падіння Києва перед наступом військ радянської Росії.  

29 січня, неділя, 17:00  

Місце: Київ, Арсенальна площа.

Дивіться також:

Січневе повстання в Києві. Герої чи зрадники?

Гайдамаки з Донбасу. Як "донецькі" придушували повстання на "Арсеналі"

Січові стрільці під час Січневого повстання в Києві

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.