АНОНС: Уперше в центрі Києва реконструктори Армії УНР штурмуватимуть "Арсенал"

У центрі Києва відбудеться реконструкція штурму частинами Армії Української Народної Республіки заводу "Арсенал" в січні 1918 року.

Про це "Історичній правді" повідомили організатори дійства – клуб військово-історичної реконструкції "Повстанець".  

Це буде перша воєнно-історична реконструкція в центрі Києва й перша, присвячена боям Армії УНР.  

 

Реконструкція, відбудеться на історичному місці – площі перед заводом, де безпосередньо мали місце бої в січні 1918-го. Усього буде 30 учасників реконструкції – по 15 з боку республіканців і червоної гвардії.

Сторону УНР представлятимуть умовні 1-ша сотня куреня Січових стрільців під командуванням Романа Сушка і Гайдамацький кіш Слобідської України Симона Петлюри.

Українські військовики зразка січня 1918 року. Військово-історичний клуб "Повстанець" під час зйомок фільму "Поводир"

Повсталий "Арсенал" оборонятимуть збільшовичені частини царської армії та червона гвардія. Імітуватимуть історичну подію максимально наближено до реальності. Організатори анонсують застосування тридюймової гармати та кулеметів тої доби.

Фото барикад навколо заводу "Арсенал", лютий 1918 року

Захід приурочено до 100-річчя початку Української національно-демократичної революції 1917–1921 років, що відзначається цього року.

ДОВІДКА:  

Повстання на заводі "Арсенал" – збройний заколот, організований Київським комітетом більшовицької партії проти Центральної Ради 16–22 січня (29 січня–4 лютого) 1918 року. Повстання охопило крім Печерська також Деміївку, Шулявку та Поділ.

Силами куреня Січових стрільців, Гайдамацького коша Слобідської України та 1-го кінно-гайдамацького полку ім. Костя Гордієнка повстання було придушене. Однак заколот відтягнув на себе чимало українських сил, що прискорило падіння Києва перед наступом військ радянської Росії.  

29 січня, неділя, 17:00  

Місце: Київ, Арсенальна площа.

Дивіться також:

Січневе повстання в Києві. Герої чи зрадники?

Гайдамаки з Донбасу. Як "донецькі" придушували повстання на "Арсеналі"

Січові стрільці під час Січневого повстання в Києві

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.