АНОНС: Уперше в центрі Києва реконструктори Армії УНР штурмуватимуть "Арсенал"

У центрі Києва відбудеться реконструкція штурму частинами Армії Української Народної Республіки заводу "Арсенал" в січні 1918 року.

Про це "Історичній правді" повідомили організатори дійства – клуб військово-історичної реконструкції "Повстанець".  

Це буде перша воєнно-історична реконструкція в центрі Києва й перша, присвячена боям Армії УНР.  

 

Реконструкція, відбудеться на історичному місці – площі перед заводом, де безпосередньо мали місце бої в січні 1918-го. Усього буде 30 учасників реконструкції – по 15 з боку республіканців і червоної гвардії.

Сторону УНР представлятимуть умовні 1-ша сотня куреня Січових стрільців під командуванням Романа Сушка і Гайдамацький кіш Слобідської України Симона Петлюри.

Українські військовики зразка січня 1918 року. Військово-історичний клуб "Повстанець" під час зйомок фільму "Поводир"

Повсталий "Арсенал" оборонятимуть збільшовичені частини царської армії та червона гвардія. Імітуватимуть історичну подію максимально наближено до реальності. Організатори анонсують застосування тридюймової гармати та кулеметів тої доби.

Фото барикад навколо заводу "Арсенал", лютий 1918 року

Захід приурочено до 100-річчя початку Української національно-демократичної революції 1917–1921 років, що відзначається цього року.

ДОВІДКА:  

Повстання на заводі "Арсенал" – збройний заколот, організований Київським комітетом більшовицької партії проти Центральної Ради 16–22 січня (29 січня–4 лютого) 1918 року. Повстання охопило крім Печерська також Деміївку, Шулявку та Поділ.

Силами куреня Січових стрільців, Гайдамацького коша Слобідської України та 1-го кінно-гайдамацького полку ім. Костя Гордієнка повстання було придушене. Однак заколот відтягнув на себе чимало українських сил, що прискорило падіння Києва перед наступом військ радянської Росії.  

29 січня, неділя, 17:00  

Місце: Київ, Арсенальна площа.

Дивіться також:

Січневе повстання в Києві. Герої чи зрадники?

Гайдамаки з Донбасу. Як "донецькі" придушували повстання на "Арсеналі"

Січові стрільці під час Січневого повстання в Києві

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.