У Києві облили фарбою хрест на могилі Героїв Крут. ФОТО
В ніч на вівторок, 17 червня, невідомі облили фарбою хрест Героям Крут на Аскольдовій могилі у Києві. Також спробували розбити меморіальну дошку Ярослави Стецько.
Акт вандалізму стався в ніч на вівторок, 17 червня, повідомляє "Новое Время".
Мармурова дошка Слави Стецько пошкоджена ударами важкого предмету.
Фото: Владислав СИНЯГОВСЬКИЙ |
Пам'ятний хрест Героям Крут був заляпаний зеленою фарбою.
Фото: Владислав СИНЯГОВСЬКИЙ |
Саме на Аскольдовій могилі були перепоховані тіла 25 студентів-вояків, що загинули у січні 1918 року під час бою під час наступу армії більшовиків. Пам'ятник був встановлений на кошти двох родин з парафії церкви Св. Миколи Чудотворця у січні 2012 року.
Фото: Павло СОЛОДЬКО |
Хроніку боротьби з пам'ятниками в Україні протягом останніх років дивіться за тегом "Вандалізм".
Ярослава Стецько (уроджена Ганна Музика) народилася 14 травня 1920 у селі Романівка на Тернопільщині, померла 2 березня 2003 у Мюнхені.
Українська політична діячка, журналістка, співорганізатор Червоного Хреста УПА, жіночої мережі і юнацтва ОУН, Антибільшовицького блоку народів (АБН).
Дружина Ярослава Стецька. Голова ОУН(б) (1991-2001). Перший лідер партії Конгрес Український Націоналістів (КУН). Депутат Верховної Ради України другого, третього і четвертого скликань, тривалий час була найстарішим депутатом у ВР.
Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути між Ніжином і Бахмачем (нинішня Чернігівська область) між військами більшовицької Росії і добровольцями-студентами, які захищали Центральну Раду УНР.
Після кількагодинного бою більшість бійців УНР повернулися до Києва. 29 із них, які втрапили у полон до червоноармійців, були розстріляні біля приміщення залізничної станції. У березні 1918 року їхні тіла були перевезні до Києва і урочисто поховані на Аскольдовій могилі.
Загиблі у бою студенти отримали звання "Героїв Крут", їхня смерть і вшанування обросли численними міфами.
Дивіться також:
Бій під Крутами у історичній пам'яті. Як експлуатується міф
Життя після Крут. Скільки загинуло, скільки вижило і що було далі. КАРТИ
Попович, дворянин, селянин. Три біографії загиблих під Крутами. ФОТО