Житомирські науковці просять владу прибрати Ленінів у музей
Викладачі житомирських вишів просять владу Житомира та області демонтувати та перенести пам’ятники тоталітаризму до Кмитівського музею образотворчого мистецтва.
З відповідною заявою викладачі звернулися до депутатів Житомирської міської та обласної рад, повідомляє Перший житомирський.
Освітяни просять зробити це для "зняття соціального та політичного напруження, запобігання актів вандалізму та політичних провокацій, а також виконання закону "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні" та указу президента "Про додаткові заходи щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні".
З цією метою підписанти пропонують депутатам проголосувати за відкриття на базі Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені Й.Буханчука [Коростишівський район Житомирщини - ІП] відділу та експозиції про історію тоталітарного режиму в регіоні.
Також освітяни просять депутатів дати санкцію на демонтаж пам’ятника Леніну на центральному Соборному майдані Житомира і перенести його у Кмитівський музей.
Під заявою підписалися 40 докторів і кандидатів наук із Житомира.
Володимир Ульянов (Ленін) - ключова фігура у партії більшовиків (відлам Російської соціал-демократичної робітничої партії), керівник більшовицького перевороту в Російській республіці (осінь 1917 року), ідеолог створення СРСР.
Як відомо, 8 грудня 2013 року в Києві було зруйновано пам’ятник Ленінові на бульварі Шевченка. Відповідальність за акцію взяла на себе партія "ВО "Свобода". КМДА запропонувала встановити на постаменті з-під Леніна монумент київському меценату і підприємцю XIX сторіччя Ніколі Терещенкові.
В серпні 2013 року Новоград-Волинська міськрада вирішила демонтувати пам'ятник Леніну на центральній площі міста. У червні 2013 року депутати Сумської міськради проголосували за демонтаж двох монументів Леніну в місті.
У лютому 2013 року року активісти партії "ВО "Свобода" на чолі з нардепом Ігорем Мірошниченком зруйнували в Охтирці пам’ятник Володимиру Леніну.
У березні 2013 року невідомі особи завдали пошкоджень та руйнувань меморіалам героям національно-визвольних змагань Бандері та Шухевичу.
Пізніше доктор історичних наук Георгій Касьянов нагадав, що руйнування пам'ятників без рішення органів місцевого самоврядування є вандалізмом, і звернув увагу на те, що тема історії часто використовується для того, щоб відвернути увагу суспільства від соціально-політичних питань.
МВС заявило, що масове руйнування пам'ятників в Україні розпочалося тільки цього року.
У листопаді 2011 року нардеп від КПУ Євген Царьков заявив, що комуністи відновили в Україні 80 пам'ятників Леніну.
Дивіться також інші матеріали за темами "Ленін" та "Монументи"