ФАЛЬСИФІКАЦІЄЮ ІСТОРІЇ ЗАЙМУТЬСЯ "НАУКОВІ РОТИ" МІНОБОРОНИ РФ

Міністерство оборони РФ планує створити наукові роти, які займуться боротьбою з фальсифікацією історії.

Про це повідомляє РIA Новости з посиланням на заступника міністра оборони Ніколая Панкова.

За словами Панкова, новий підрозділ може з'явитися при Центральному архіві відомства: "Дуже важливий напрямок - це соціологія, психологія, історія. Ми опрацьовуємо можливість створення маленького підрозділу при Центральному архіві".

Фахівці з цього підрозділу вивчатимуть, в першу чергу, історію Другої світової війни і "ті історичні фальсифікації, які набули поширення як у Росії, так і за кордоном". Чиновник не уточнив, які саме "фальсифікації" він має на увазі.

Наукові роти з'явилися в Росії з ініціативи міністра оборони Сєрґєя Шойґу, який запропонував створити підрозділи зі студентів військових кафедр. Перші дві наукові роти вирушили на службу 9 липня, ще дві будуть створені до кінця року.

У 2009-2012 роках при президенті РФ існувала Комісія з протидії спробам фальсифікації історії на шкоду інтересам Росії. Її головою було Сєрґєй Наришкін, який згодом очолив Російське історичне товариство. Саме ця організація розробляє єдину концепцію викладання історії Росії в середній школі.

Дивіться також:

Ролик, який пародіює діяльність комісії з фальсифікації. ВІДЕО

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.