У Кривому Розі відбувся марш на честь дивізії "Галичина". ВІДЕО

У Кривому Розі відбулася урочиста хода на честь 70-ої річниці створення дивізії "Галичина" (14-та гренадерська дивізія Зброї СС "Galizien". Рвали прапори Партії регіонів.

Захід пройшов за ініціативи "місцевих патріотичних осередків", повідомляє "Голос Криворіжжя".

Видання наголошує, що наразі це перша масова подія, пов'язана з дивізією, не тільки в Кривому Розі, але й в усій центрально-східній частині України.

"Під час підготовки події на адресу організаторів лунали погрози "проломити черепа" та зірвати саму ходу, - зазначають журналісти. - Але цього не трапилося. Не з’явились і представники правоохоронних сил, котрі завжди супроводжують подібні акції".

В марші взяло участь близько ста осіб. Маршрут: від колишнього кінотеатру "Сучасник" через центральну частину міста в парк до пам'ятника Богдану Хмельницькому.

Відео: Андрій Кондратьєв

Учасники несли державні, червоно-чорні (партійний прапор бандерівської ОУН) та "деякі інші прапори".

На відео видно, як деякі перехожі висловлюють незадоволення маршем. Учасники скандують гасла "Слава нації - смерть ворогам!, "Будем вішать комуністів!", "Комуняку - на гілляку!", "Пам'ятай завжди, чужинець, тут господар - українець" тощо.

Наприкінці події було "урочисто розірвано" речі з символікою Партії Регіонів, зазначає видання.

Дивіться також інші матеріали за темою "Дивізія "Галичина"

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.