Спецпроект

У Польщі сплюндровано могилу воїнів УПА. ФОТО

Меморіал воїнам УПА в селі Грушовичі неподалік Перемишля було сплюндровано невідомими.

Про це повідомляє кореспондент ІП.

Вандали знищили вінки і свічки біля меморіалу, а також обписали пам'ятник фарбою з балончика.

 

Невідомі написали російською та польською: "сволочі", "кати" і "фашисти".

 

Також на пам'ятнику намалювали свастику.

Поліція Підкарпатського воєводства розшукує тих, хто вчинив ці протиправні дії.

 

На кладовищі у Грушовичах поховані бійці Української Галицької армії і воїни УПА з Закерзоння - з куренів Коника-Байди, Рена, Залізняка та Прірви-Беркута. Меморіал прикрашений жовто-синіми прапорами і шанується поляками та українцями.

 Регіональна газета "Жицє подкарпацкє" винесла новину про вандалізм над могилою на першу шпальту

Більшість українського населення була виселена з Грушовичів під час депортаційних заходів комуністичної влади у 1944-46 рр.

Інші новини з дикого світу плюндрувачів пам'ятників читайте в темі "Вандалізм"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.