Спецпроект

Виставка карикатур про глобальне потепління завершує гастролі по Україні

5 листопада в Харкові відкриють виставку карикатур на тему глобального потепління, яка подорожує країнами світу і постійно поповнюється.

Про це пише агентство Медіапорт

 

Після Копенгагенської конференції зі змін клімату (грудень 2009-го), де 25 скандинавських карикатуристів представили свої влучні та тривожні рефлексії на цю тему, Шведський інститут ініціював туристичний проект "Facing the Climate".

Тепер, подорожуючи по світу, експозиція доповнюється роботами карикатуристів відповідної країни.

У 2011 році виставка почала подорож по містах України. Її вітали в минулому році в Донецьку, Дніпропетровську і Києві, а цієї осені вона вже була презентована в Миколаєві та Полтаві. Завершується нинішній тур в Харкові.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.