Спецпроект

Меморіал жертвам Голодомору на Полтавщині знову пошкоджено. ФОТО

За два тижні до Дня пам'яті жертв Голодоморів у місті Лохвиця Полтавської області пошкоджено пам'ятний знак жертвам Голодомору і політичних репресій.

Про це повідомляє ініціатор встановлення пам'ятника Олександр Панченко.

Невідомі відламали від пам'ятного знаку фігуру скорботного янгола.

За словами Панченка, це вже третій акт вандалізму щодо пам'ятного знаку. Монумент пошкоджували раніше - на початку травня й у вересні 2010 року.

 Так було...

Пізніше за акт вандалізму й наруги, який було вчинено 8 вересня 2010 року, злочинця було засуджено до позбавлення волі на один рік умовно.

...так стало. Фото: Олександр Панченко

Читайте інші матеріали про війну з пам'ятниками - у темі "Вандалізм"

Створення дивізії «Галичина», як політичний проект та цивілізаційний вибір

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожне згадування дивізії в науковій літературі чи публіцистиці, супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.