Спецпроект

В будинку-музеї Чехова - нова виставка

9 вересня в Будинку-музеї Антона Чехова відбудеться вечір, присвячений дню новосілля письменника на Білій дачі.

Про це повідомляє Кримське інформаційне агентство.

 

За словами директора будинку-музею Олександра Титоренка, спеціально до цієї дати відкриється нова виставка з фондів будинку-музею - "А.П. Чехов і Московський Художній театр".

"На ній будуть представлені справжні фотографії з автографами К.С. Станіславського, В.І. Немировича-Данченка, В.І. Качалова, М.П. Ліліна та інших великих майстрів сцени", - пояснив Олександр Титоренко і додав, що за традицією учасниками святкового вечора п'ятий рік поспіль стануть студенти Дніпропетровського театрально-художнього коледжу.

У їх виконанні відбудеться прем'єра вистави "Пропозиція: до і після" за творами А.П. Чехова. Вхід вільний.

Будинок-Музей Чехова розташований у місцевості Чехове (Ялта), де письменник провів останні роки життя. Сюди А.П.Чехов вирішив переїхати з Москви за станом здоров'я. Наприкінці 1898 року письменник купив тут ділянку землі, на якій посадив сад і побудував будинок.

Будинок був побудований за проектом архітектора Л.Н.Шаповалова. 9 вересня 1899 року Чехов переїхав у Ялту разом із сестрою Марією Павлівною й матір'ю Євгенією Яківною. Саме тут були написані такі знамените оповідання "Дама із собачкою", п'єси  "Три сестри" і "Вишневий сад".

 

Теми

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!