Спецпроект

У четвер в Києві відкриють виставку старовинних суконь

20 вересня 2012 р. о 16.00 в Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва (вул. Б.Хмельницького 7) відбудеться відкриття виставки "Відродження - "Золотий вік", де буде представлено унікальну колекцію старовинних суконь та аксесуарів до них із приватного зібрання киянки Марини Іванової.

Марина Іванова - колекціонер з 30-річним стажем, продовжувач сімейних традицій колекціонування. Її бабуся, Косякова Клавдія Гаврилівна, була кравчинею, мала своє ательє, де сама розробляла фасони, малювала картини. Свої знання та колекцію Клавдія Гаврилівна передала у спадок онучці.

У колекції Марини Вікторівни кілька десятків розкішних дамських суконь, які яскраво ілюструють епохи європейської моди від поч. ХІХ до поч. ХХ століть та призначені для різних випадків – прогулянкові, весільні, візитні (нещодавно колекція поповнилась дитячими сукнями); близько сотні старовинних сумочок найтоншої роботи (срібних, бісерних, вишитих), капелюшків, мережевих парасольок, пар взуття та інших "історичних дрібниць". Географія цих предметів – від Західної Європи до Америки. Всі речі справжні та чудово збережені. Вони створені в єдиному екземплярі з неймовірною майстерністю та смаком для дам вищого світу. Речі були придбані на аукціонах і в антикварних магазинах Європи. До багатьох суконь та костюмів додається "паспорт" – біографії речей, які є невід'ємною частиною життєписів їх колишніх власників.

Марина Іванова працювала в Москві, Ахтубінську (Астраханська обл.), де проводила курси крою та шиття, там же розпочала збирати та реставрувати костюми для своїх учнів. У місті Рибінську організувала театр моди.

Виставка триватиме з 21.09.2012 р. по 14.12.2012 р.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.