Знайдено найдавніші в Австралії малюнки - 28 тисяч років. ФОТО

Вчені встановили вік найдавніших на даний момент малюнків аборигенів з Австралії. За даними археологів, вони були зроблені близько 28 тисяч років тому.

Про це повідомляє "Кореспондент" із посиланням на AP і часопис Journal of Archaeological Science.

Брюс Бейкер, археолог з Університету Південного Квінсленда, виявив кам'яний притулок Наварла Ґабарнманґ близько року тому, однак результати датування стали відомі лише зараз.

 Кам'яний притулок Наварла Ґабарманґ має близько 35 тисяч років. Фото: sott.net

Вченому вдалося відшукати серед малюнків тварин та людей ті, що були зроблені за допомогою вугільних пігментів.

Малюнки всередині притулку стародавніх людей. Фото: revmodo.com

Саме це дозволило провести датування, засноване на визначенні співвідношення у пігментах ізотопів вуглецю.

 Археологи за роботою. Фото: arterupestre.tumblr.com

За словами Бейкера, малюнки з Наварла Ґабарнманґ є однозначно найстарішими датованими зразками наскального живопису зі знайдених дотепер на австралійському континенті.

 Фото: firstpost.com

Найстарішими печерними малюнками у світі на даний момент вважаються зображення вохристих дисків, знайдені в печері Ель Кастільйо в Іспанії. Їхній вік, що становить близько 41 тисячі років, дозволив деяким археологам навіть вважати їх справою рук неандертальців.

Фото: nzherald.co.nz

Для визначення віку іспанських малюнків археологи застосовували інший метод датування. Він заснований на визначенні співвідношення ізотопів урану та торію у кальцитовій патині, що вкриває наскeльний живопис.

Читайте також:

Знайшли одне з найдавніших непристойних зображень. ФОТО

У Швейцарії знайшли двері, яким 5 тисяч років

Homo Sapiens родом із Криму. Сенсація від українських археологів

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.