На Прикарпатті споруджують пам'ятник Шухевичу за 650 тисяч

В Калуші Івано-Франківській області мають намір 30 червня 2012 року до 105-річчя від дня народження головнокомандувача Української Повстанської армії Романа Шухевича відкрити пам'ятник лідерові УПА.

Про це повідмляє "Інтерфакс" з посиланням на депутата Івано-Франківської облради Оксану Табачук.

За її словами, в Калуші розгорнута акція "Загальна мобілізація", в ході якої громадяни вже зібрали 100 тисяч грн на спорудження пам'ятника головному командирові УПА (1943-1950) Романові Шухевичу.

Крім цього, уточнила вона, 360 тисяч грн на спорудження пам'ятника перерахувавла Калуська міськрада, 20 тисяч грн - Калуська райрада.

Табачук закликала депутатів Івано-Франківської облради приєднуватися до акції і виділити зі свого депутатського фонду кошти на спорудження пам'ятника Шухевичу.

За її словами, роботи з реалізації проекту "вже ведуться повним ходом". Загальна його вартість - 650 тисяч грн.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.