Фонд Ахметова презентує проект модернізації вітчизняних музеїв

В понеділок, 5 березня, відбудеться презентація нового проекту фонду Рината Ахметов "Розвиток України" під назвою "Динамічний музей". Проект спрямовано на модернізацію існуючих у країні музеїв.

Про це повідомляє прес-служба фонду "Розвиток України". 

Проект акумулює досвід фонду у сфері музейної справи, починаючи з 2005 року - як у рамках реставраційних робіт у музеях загальнонаціонального значення, так і в рамках грантової програми i3.

В ході реалізації ініціативи один iз музеїв України отримає грант на загальну суму до 10 млн. грн.

Більш детальну інформацію про реалізацію проекту, критерії відбору та механізми контролю реалізації гранту в ході прес-конференції розкажуть члени експертної ради проекту: керівник програм і проектів фонду Ріната Ахметова "Розвиток України" Олеся Островська, головний хранитель Національного художнього музею України Юлія Литвинець і член правління Українського центру музейної справи Владислав Піоро.

Проект "Динамічний музей" спрямований на розвиток українськими музеями власних ресурсів відповідно до міжнародних музейними стандартами і реалізацію проектів, які можуть мати експериментальний характер або базуватися на позитивному досвіді вітчизняних і зарубіжних музеїв.

 

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.