Спецпроект

Де і з ким можна вшанувати пам'ять загиблих під Крутами (ПЕРЕЛІК ЗАХОДІВ)

"Історична Правда" підсумувала анонси, які прийшли на редакційну пошту з нагоди річниці битви українських студентів проти більшовицьких військ під Крутами.

Отже, в суботу, 29 січня 2011 року відбудуться такі заходи за участю громадських діячів і політиків:

Громадський рух "Відсіч"

Українська молодь, учні та студенти віддадуть шану пам'яті бійців Студентського Куреня, які є символом української неупокореності та докором політикам, котрі нездатні вгамувати свої міжпартійні чвари заради вищої мети.

Початок о 10:30. Залізнична станція Крути, Ніжинський район, Чернігівська область. Їхати електричкою конотопського напрямку. Якщо електричка не стає в Крутах, виходити в Ніжині і брати таксі.

***

Митці у Будинку Вчителя

О 17.00 в Київському міському будинку вчителя (вул. Володимирська, 57) відбудеться вечір вшанування Героїв Крут.

У програмі передбачено виступи:

- філософа і письменника, почесного президента ПЕН-клубу Євгена Сверстюка,

- директора видавництва "Смолоскип" Ростислава Семківа,

- журналіста і поета, лауреата видавництва "Смолоскип" Олега Коцарева,

- Тараса Компаніченка з гуртом "Хорея козацька",

- гурту "Сад" та інших.

***

Опозиційний рух "Опір"

О 19.00 в Будинку Актора (Київ, вул. Ярославів Вал, 7) відбудеться вечір, присвячений подвигу Героїв Крут.

У програмі вечора – виступи гурту "Рутенія", соліста гурту "Тінь Сонця" Сергія Василюка та презентація опозиційного руху "ОПІР".

Вхід вільний.

***

Футбольний турнір "Кубок пам'яті Героїв"

30 січня о 10:45 в приміщенні спеціалізованої школи № 183 (Київ, метро "Дарниця") відбудуться змагання з міні-футболу, присвячені героїчному вчинку хлопців, що полягли під Крутами.

Організатор турніру: Молодіжний Націоналістичний Конгрес за сприяння опозиційного Руху "Опір".

Адреса: м. Київ, вул. Юності, 5

***

Партія Регіонів

Прем'єр-міністр України Микола Азаров візьме участь у церемонії покладання квітів до пам’ятного знака Героям Крут.

Місце проведення заходу: Аскольдова могила (Київ, Паркова дорога, 1).

Початок заходу о 10:00.

Не повідомляється, чи можна приєднатися не журналістам.

***

БЮТ

У суботу, 29 січня, Юлія Тимошенко візьме участь у покладанні квітів та панахиді з нагоди Дня подвигу Героїв Крут.

Початок церемонії о 10.50. Місце і можливість приходу на захід не журналістів не уточнюється.

***

"Свобода"

Київська міська організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" проведе марш на честь Героїв Крут і придушення Січневого заколоту. Початок маршу о 13-00 на Майдані Незалежності, після маршу - мітинг на Арсенальній площі.

***

"Наша Україна"

Урочисті заходи із вшанування пам’яті української молоді, яка загинула в нерівному бою біля станції Крути 29 січня 1918 р., відстоюючи зі зброєю в руках незалежність Української держави.

Захід розпочнеться о 12.00 біля Меморіалу пам`яті героїв Крут - залізнична станція Крути, Ніжинський район, Чернігівська область.

У партії закликають всі патріотичні політичні сили і громадські організації приєднатись до заходу із вшанування героїв Крут.

***

Партія "За Україну!"

У заходах візьмуть участь лідер партії "За Україну!" В’ячеслав Кириленко, народні депутати і активісти партії.

Урочистості розпочнуться об 11.30 на території Меморіального комплексу "Пам'яті Героїв Крут"  Чернігівської області.

Для журналістів відправляється автобус о 8:00 з вулиці Трьохсвятительська, 5/1.

***

Харків. Спілка української молоді

О 18-00 біля пам’ятного знаку на честь проголошення Декларації про державний суверенітет України (вхід до саду Шевченка з боку майдану Свободи) відбудеться громадська акція вшанування Героїв Крут.

Під час заходу будуть запалені свічки на честь 300 українських студентів, які поклали свої голови у жорстоких боях з північним окупантом.

Приєднуйся до нас – запали разом з нами поминальну свічку!

***

Львів. Молитва, марш і віче

Розпочнеться день пам’яті поминальною молитвою, що відбудеться о 13.00 на Личаківському кладовищі біля могил генерала армії УНР Романа Дашкевича і учасника бою Ігоря Лоського.

О 15.00 у Львівському державному ліцеї імені Героїв Крут відбудуться урочистості за участю представників ліцею. Після концерту усі охочі зможуть взяти участь у смолоскипній ході по проспекту Свободи і віче біля пам’ятника Тарасові Шевченкові.

***

Донецьк. "Свобода"

О 16:00 від фонтану на площі Леніна розпочнеться смолоскипна хода, яка пройде центральною вулицею Донецька до пам'ятника Шевченку.

***

Одеса. Марш слави і віче пам'яті

Початок маршу о 14:00.

Збір біля пам’ятника Тарасу Шевченку в однойменному парку. По завершенні – біля головного корпусу Одеського національного університету ім. Мечникова (вул. Дворянська / вул. Пастера) відбудеться віче пам'яті за студентами, що загинули за волю України.

***

Запоріжжя. ВО "Свобода"

Пам'ятна хода розпочнеться о 14:00 - від площі Поляка до площі Маяковського. Потім мітинг.

Як Україна відбудовувала Крим після війни і депортації

Жодного "подарунка Хрущова" не було. У 1954 році на прохання Кремля Україна взялася рятувати зруйнований війною і украй занедбаний Російською РФСР Крим - із розваленою економікою і депортованим населенням.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.