Спецпроект

Ющенко давно знав, що його батько співпрацював з ОУН

Ваннікова говорить, що Ющенко не просив істориків посприяти у з’ясуванні невідомої сторінки з біографії його батька.

Екс-президент Віктор Ющенко давно знав про те, що його батько співпрацював з ОУН, розповіла його прес-секретар Ірина Ванникова.

"Про це в родинi було відомо давно - Вiктору Андрiйовичу розповiв сам батько", - сказала вона в інтерв'ю "Україні молодій", коментуючи нещодавно оприлюднені документи про діяльність батька Ющенка.

"Офiцiйне ж пiдтвердження надiйшло два роки тому, коли були розсекреченi архіви колишнього КДБ", - додала Ванникова.

За її словами, Ющенко не просив істориків посприяти у з'ясуванні невідомої сторінки з батькової біографії.

"Вiктор Андрiйович нiколи не звертався з проханнями особистого характеру. Це був результат дослідницької роботи. І вперше ті документи Ющенко побачив узимку 2009 року. Тоді вже фактично починалася президентська передвиборча кампанія. Але Віктор Андрійович вирішив, що не буде в її розпал оприлюднювати щойно з'ясовані факти", - розповіла Ванникова.

"І це, гадаю, було дуже мудро з його боку. Бо обов'язково знайшлися б "доброзичливці", які назвали б це піар-ходом і поставили б під сумнів достовірність документів", - додала вона.

Документи КГБ, які свідчать про те, що батько Ющенка співпрацював з ОУН, можна переглянути тут

Продовження історії про те, як КГБ стежив за "Хитрим" - Андрієм Ющенком, читайте тут

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.