Спецпроект

Львівські ветерани вимагають вилучити книгу Марії Матіос за порівняння обеліска з фалосом

Ветерани Великої Вітчизняної війни вимагають вилучити з продажу книгу Марії Матіос "Вирвані сторінки з автобіографії". Підстава - порівняння письменницею пам'ятника перемоги у столиці із фалосом.

Про це повідомляє сайт "Буквоїд".

Як повідомив директор видавництва "Піраміда" Василь Гутковський, сьогодні до видавництва завітав співробітник Шевченківського райвідділу внутрішніх справ Львова на прізвище Свірідов, який за дорученням Львівської обласної прокуратури ознайомив "Піраміду" із зверненням ветеранів, котрі вимагають вилучити з продажу книжку "Вирвані сторінки з автобіографії".

"Жодних документів, жодних копій міліціонер не надав, посилаючись на вказівку свого керівництва. Вони хотіли ще бачити саму Марію Матіос. Утім, ми сказали йому, що вона мешкає у Києві", - каже Гутковський.

Марія Матіос зі здивуванням сприйняла цю новину. "Певно, ветерани війни не досить уважно читали мою книжку, оскільки у ній я багато згадую своїх односельців, які воювали під час Великої Вітчизняної війни", - заявила вона.

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.